Left Logo

Slaithwaite Motor Club

Right Logo

Opposite Lock Rally 2005

Final Awards List


                        1st Overall   6 Phill Hutchinson
                                        Antony Pearson

                        2nd Overall   5 Howard Chopping
                                        Jonathan Turnbull

                        3rd Overall  16 Kevin Vaites
                                        Glenn Hall

                        1st Class A  42 Matt Tarbutt
                                        H Martin Pullan

                        2nd Class A  61 Allister Wells
                                        Adam Martin

                        3rd Class A  57 Anthony Bilham
                                        Sophie Wild

                        1st Class B  22 Chris Platt
                                        Mick Robinson

                        2nd Class B  51 Chris Greenall
                                        Terry Greenall

                        3rd Class B  58 Paul Slingsby
                                        Howard Turner

                        1st Class C  20 Dave Hemingway
                                        Guy Waddington

                        2nd Class C  18 Bob Smith
                                        Jayne Derricutt

                        3rd Class C  17 Ian Want
                                        David Hackney

                        1st Class D   8 Gavin Ruler
                                        Mick Lebbeter

                        2nd Class D  11 Gary Parker
                                        Dave Everard

                        3rd Class D   9 Alex Taylor
                                        Colin Thompson

                 1st Slaithwaite MC  86 Mike Yates
                                        John Bennett

                1st Huddersfield MC  56 Walter Barlow
                                        Emma Cunningham

                         1st Novice  45 Antony Hellewell
                                        Matthew Dagger

            1st Mixed or all Female  23 John Haygarth
                                        Yvonne Coppin

                    1st ANCC Driver  20 Dave Hemingway
                                        Guy Waddington

                 1st ANCC Co-Driver  42 Matt Tarbutt
                                        H Martin Pullan

      1st ANEMMC Driver & Co-Driver  16 Kevin Vaites
                                        Glenn Hall

                   1st EMAMC Driver  22 Chris Platt
                                        Mick Robinson

                1st EMAMC Co-Driver  46 James Rotherham
                                        Alan Rotherham

                Spirit of the Rally     No Eligible Finishers


Return to Main Results Page

These results were generated on Saturday 23rd July 2005 at 18:44