Malton Laser Ryemoor Trophy Rally 2019 Seeded Entry List

NoDriverClubChampsCo-DriverClubChampsMakeModelColourClassSponsor
Ryemoor Trophy Rally
1Bevan BlackerMalton MCANCC,SD34Niall FrostMalton MCANCC,SD34PeugeotOne Oh SixSilver, French polishedE
2Adrian GreenBeverley & DMCIan GibbinsBeverley & DMCProtonSatriaWhiteE
3Stan FeatherstoneMalton MCANCC,ANEMMC,SD34Sasha HeriotMatlock MC / BWRDCANCC,ANEMMC,SD34Peugeot205 GTi WhiteE
4Neil PaylorMalton MCJames GreenhoughMalton MCProtonSatria GTISilverESensa Oil & Gas Ltd
5Charlie CornerMalton MCKevin Bardon Malton MCProtonCoupeSilverSMalton Laser
6Kris CoombesPreston Motorsport ClubANCC,SD34Louis BainesPreston Motortsport ClubANCC,SD34Nissan Micra WRCSilverETiger Tyres
7Dan SedgwickClitheroe & DMCSD34Sam AmblerClitheroe & DMCSD34Peugeot106 RallyeWhiteE
8Dominic Mctear Clitheroe & DMCANCC,ANEMMC,SD34Ian Rayner Clitheroe & DMCANCC,ANEMMC,SD34MGZRRedE
9Mark StandenGPMCANCC,SD34Jonathon WebbHexhamANCC,SD34Proton SatriaYellowE
10Joe MallinsonIDMC/APMCCSD34Ian GrahamChelmsford / ClitheroeFordFiesta STSilverEserviceandrecovery.co.uk
11Mark JohnsonClitheroe & DMCANCC,SD34Steven ButlerClitheroe & DMCANCC,SD34TOYOTACAROLLASilverE
12Clint EadeMalton MC Rob BrookBeverley DMCProtonSatria GTISilverSKastle Crushers Ltd
13Tom HenmanMid-Derbyshire Motor Club Ashley YoungMatlock MCCitroenSaxo VTSBlueSGeoff’s Plumbing & Heating
14Matt BownMatlock MCANCC,ANEMMC,SD34James Whitton Matlock MCANCC,ANEMMC,SD34MGZRBlueSBown Brothers MOT Centre
15Martin PayneStockport 061Sarah PayneStockport 061DaewooLanosSilverS
16David WainwrightRipon MSCANCCYvonne WainwrightRipon MSCANCCRover200 BRMGreenS
17Wayne LangthorneMatlock MCSam CollisMalton MCFordEscort Mk2BlueE
18 Bob TaylorMalton MCSimon TaylorMalton MCVauxhallCorsaBlackSBoroughbridge Marina
19David PedleyHRCR / CLITHEROEANCC,ANEMMCGrace PedleyClitheroe & DMCANCC,ANEMMC,SD34Mazda MX5SilverS
20Paul TurtonBeverley DMCANCCJohn TurtonBeverley DMCANCCMGZR 160BlueS
21Chris HewlettClitheroe & DMCANCC,SD34Matthew HewlettClitheroe & DMCANCC,SD34ProtonSatria GTISilverS
22Tim BradleyMalton MC Dave BoyesYork MC / Malton MCVolvo360BlueS
23Ollie SmithBeverley DMCANCC,ANEMMC,SD34Graham LonsdaleBeverley DMCANCC,ANEMMC,SD34CitroenC2 GTRedNMegillian Motorsport
24Tom HickMalton MCAldis BlackerMalton MCCitreonSaxoSilverN
25Stephen HolmesCDMC KLMCANCC,SD34James SquiresCDMC KLMCANCC,SD34ProtonSatriaWhiteNRibble Valley 4x4
26Richard HenmanMid-DerbyshireJohn TaylorMid-DerbyshirePeugeot106OrangeNFirst For Extraction Ltd
27Ben Mitton Clitheroe & DMCSD34Levi Nicholson Clitheroe & DMCSD34Rover 100Green N
28John CunninghamIlkley & DMCANCCDavid CunninghamIlkley & DMCANCCFordFocusSilverN
29Ben CuttingSporting Car Club of NorfolkSteve CumbersSporting Car Club of NorfolkSuzukiIgnisYellowN

 

Champs
ANCC = ANCC Road Rally Championship    
ANEMMC = ANEMMC Road Rally Championship    
SD34 = SD34 Road Rally Championship    

Class
E = Expert    
S = Semi-Expert    
N = Novice    

These entries are in seeded order.

Web Entries System provided by rallies.info