North Humberside Motor Club - John Overend Memorial Stages 2011

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Alan Kirby/ Lawrence KirbySubaru Impreza19985North Humberside
2Steve Marriott/ Andrew GlenisterSubaru Impreza19985Eastwood/ Atana Ltd/Em Transport/CC Motors
3Simon Singleton/ Alex TaylorSubaru Impreza19985Malton/
4Chris Myers/ Matt WhattamMitsubishi Lancer Evo 920005York
5Russell Morgan/ Martin KenyonFord Escort MK123004HRCRCiceley
6Philip Welch/ Lynette BanksVW Golf Kit Car20003York
7Mick Plowman/ Nigel BostonFord Escort20444Malton MC
8Robert Barrett/ Dave HammondSubaru Impreza N1219985Huddersfield/ Wakefield
9David Welch/ Stuart ProctorTalbot Sunbeam19983Dukeries3D Plant & Construction
10John Stevens/ Don BramfootFord Escort Mk219983Dukeries/ Slaithwaite/Lindholme
11Stuart Wilson/ Steve DarganVauxhall Nova15982TynemouthCloud 9 Leisure
12Michael Pickles/ Kari BosworthProton Satria15972Ilkley & DMC/ Ripon
14Mick Gallagher / Chris NewloveSubaru Impreza 20005Dukeries Motor Club / North Humberside
15Nick Dobson/ Graham HepworthFord Escort mk 219983Ilkley and District MCDobson Construction
16Dave Hornbrook/ Caroline HowellSubaru Imprezza25005Whitby & District
17Paul Fisher/ Robert GreenMitsubishi Evo19975Worksop DMC
18Will Fisher/ Ross GreenMitsubishi EVO 819975Worksop DMC
19Rob Pattison/ John DixeyFord Sierra29334NHMC
20Jon Hedison/ Caroline HedisonHillman Avenger19983North Humberside
21Andrew Fawcett/ Chris PurvisVauxhall Nova14001Northallerton AC/ TynemothApplianceSparesWarehouse.co.uk
24Stephen Barmby/ Michael WoodcockFord Escort Mk 216002North Humberside
25Michael Penrose/ Steve CampbellVauxhall Nove14001York/ Trackrod
26Stuart Ranby/ Roy BellFord Escort II19983Sheffield & Hallamshire/ Border
27Matthew Rowden/ Bernard HayesVauxhall Nova13891HuddersfieldLand Polymers
28Neil Andrews/ Michael FoxSubaru Impreza19945Airedale & Pennine
29David Dobson/ Liam DobsonFord Escort Mk221004Ilkley & DMCDobson Construction
30Lorraine Leeming/ Karen Fitz-SimonFord Escort15982Huddersfield/
31Alan Hick/ Philip HewsonPeugeot 205 GTi19053Whitby & DMC
34Clive Smith/ Neill CarmanFord Escort Mk219973Selby & DMC
35Michael Thornton/ Mike ScrimgourFord Escort Mexico1599H2Whitby and District/ Whiyby & DMCclevelandpanels.com
36Stuart Leighton/ Rachel Anne HeelFord Sierra Cosworth 4X428995Hartlepool & District/ Hartlepool& DistrictHalfords Hartlepool
37Andrew Davies/ Bridie HallPeugeot 205 GTI15982DukeriesJenacre Labels
38Marcus James Tomlinson / Darren SmithVauxhall Astra mk214001Whitby and District/ Malton Motor Club
40Dean Carter/ Jane CarterPeugeot 205 GTI19003NHMCRDR Motorsport
41Glyn Casey/ Catherine CaseyVauxhall Nova15982Ripon MSCC & J Auto Services Thirsk
42Mark Edwards/ Marc HepworthFord Sierra29005Keighley & DistrictRDH Plant Maintenance
43Kevin Hullah/ Chris HardingVolkswagen Golf GTi 18003Whitby DMC
44Mark Welborn/ Andrew WelbornSkoda Estelle12971Malton
45Chris Rowson/ Carl WigginsVauxhall Astra19983Wakefield
46David Sunderland/ John Marsh Ford Escort RS 16001600H2Clitheroe and DistrictGateway Auctions Limited
47John Hickling/ Sandra HicklingPeugeot 205 GTi15802Eastwood & DMC/ Eastwood &DMCPhoenix Awards/JCP Kitchens/Deano's Car services
48Duncan Heseltine/ Steven OrdVauxhall Nova16002Stockton & DMCJRM Motor Engineers
49Shaun Leggott/ Tom SpencerVauxhall Corsa14001Malton MC
50Paul Simpson/ John PearsonLada Riva12981NHMC
51Martin Graham Kilburn/ Tim BuckleyFord Mk2 Escort19983HMC
52Steven Myers/ Andrew BenthamPeugeot 106 Rallye13001Ilkley & DMCRex Rallying
53Garry Hirst/ Stuart PopplewellSubaru Impreza19935North Humberside/ Lincs Louth

There are 47 entries, and 47 starters

Entries shown like this are non-starters

These results became Final on Sunday 15th May 2011 at 4:43pm BST