Malton Motor Club - Des Winks Honda Stages Rally 1994

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Tony Jannetta/ Lee CarterFord Escort2100DWhickhamThe Golden Chip
2Yuk Hodgson/ John BirkittBMW M32300DMalton
3Alistair Tough/ Tony MekwinskiEscort Mk11998DMalton
4Steve Petch/ Peter CroftSierra Cosworth1994DNorthallerton/Malton
5Mike Stephenson/ Mike KentEscort2100DMalton
6Colin Barber/ Martin BarberAstra 16V1998DLincs Louth
7Wayne Smith/ Rich RobsonEscort Mk12100DNorth HumbersideVecta/A.T.S./Fergusons Transport
8John Harland/ Ken MooreDarrian T91996DTynemouth
9John Gadd/ Stuart LaxSapphire Cosworth1998DMalton
10Martyn Tinker/ Suart TinkerCalibra 4x41993DDurham
11Mark Dickinson/ Tim DickinsonEscort1998CMalton
12Dave Martin/ Jerry LucasSierra3900DWallasey
13Matthew Yeadon/ Malcolm JohnsonPeugeot 205 GTI1905CRipon
14Kieron Pearce/ Keith DavisonEscort Mk31998DPeterlee
15Thomas Walles/ Moira IansonEscort Cosworth2100DWiganWigan & D.M.C.
16Richard Pocklington/ Allan BellEscort1998CRipon
17Dave Owen/ M.G. OliverEscort Mk21598BNortallerton
18John Heseltine/ David CraggsEscort Mk21598BNorthallerton
19Shaun Doughty/ Anthony BellTalbot Sunbeam1598BMalton
20Tim Metcalf/ Richard MyersPeugeot 205 GTI1905CNorthallerton/Malton
21David Ausobsky/ Jon AusobskyManta 4001998DAiredale & Pennine
22Steve Hopewell/ Andy JohnsonEscort1598BL'boro/Lincs Louth
23Martin Wray/ P WaitesHonda Civic V-TEC1595CMaltonDes Winks Honda - Snainton, Scarborough
24Kevin Procter/ Andy FryattSierra2000DRipon/Malton
25Glen Workman/ Helen KennedySunbeam1598BRipon/Otley
26Michael Glendinning/ Dave ThompsonNova1297AWhickham
27Richard Jackson/ Peter JacksonPorsche 9111995CTrackrodNidd Vale Motors Ltd, Harrogate
28Martin Pierson/ Peter StansfieldSunbeam1993CMalton
29Bernard Nolan/ David EverardEscort1993CNorth Humberside
30Rob Waddington/ Graham HowardEscort RS2100DDurham
31Rob Carr/ Mark WarehamEscort2100DMalton/York
32Chris Wiggins/ Paul EllisEscort1600BMalton/Trackrod
33Judy Petch/ Kate WoodNova1293ANorthallerton/Malton
34Ian Colman/ Neil ColmanNissan March Turbo930BWhitby
35Gavin Read/ J MetcalfeManta2000DMalton
36Peter Rathbone/ Trevor RathboneChevette HSR2300DWarrington
37Jennifer Davies/ Donna HarperNova GSi1598BMalton
38Tim Elcock/ Stephen ElcockEscort1993CSelby
39Antony Kornas/ Stephen WaltonEscort XR31596BHadrian
40Ian Brindle/ Andrew JeffriesNova1597BMalton
41David Smith/ Andrew TwiddleFiesta RWD2100DNorth Humberside
42Ian Jackson/ Ian CloseNova1296ANorthallerton
43Maurice Pook/ Charles WilsonEscort1993CSelby/Malton
44Richard Welford/ Nigel BinksEscort2000CRipon
45Harry Craig/ Kev MonaghanChevette1998DTynemouth
46Ian Coe/ Joe DobbsPeugeot 205 GTI1905CMalton
47Keith Steel/ Ken ParvinCortina GT1498BMalton
48Barrie Cooper/ Michael ChubbEscort3500DNormanby
49Craig Dalton/ Jon DonaldsonEscort Mk11700CNorthallerton
50John Everard/ Mike DrinkallMitsubishi Starion2000DNorth Humberside
51Peter Wharton/ Garry SalmonEscort1598BTynemouthSafefreight/TPT/Crowther Engineering
52Richard Atkinson/ Mal DouthwaiteFiesta1598ANorthallerton/Durham
53Stephen Sanderson/ Andrew SpenceEscort RS2100DSelby
54Jon Pepperell/ Ron JonesMini1300AWallasey/Malton
55Stephen Stokes/ Sarah StokesPeugeot 205 GTI1598BMalton
56Alan Richardson/ Bryden SimpsonNova1300AMalton
57Mark Dellapina/ David LockeRenault 5 GT Turbo1400DDurham/Hartlepool
58David Butler/ Ian FreestoneAstra GT/E2000DMalton
59Paul Christie/ Adrian HenleyEscort Mk22000CMalton
60Stuart Mears/ Philip HorrocksMini1293AClitheroe
61Heath Blacker/ Nicholas KitchingSunbeam1598BMalton
62David Rawlings/ D.A. LucklingToyota Corolla1598CNorthallerton
63James Heald/ Richard HealdOpel Ascona1979CSelby
64Robert Meynell/ Steve NesomEscort1300AMalton
65Chris Jarvis/ John NealeNova1297ASelby

There are 65 entries, and 64 starters

Entries shown like this are non-starters

These results were last updated on Tuesday 6th April 2021 at 20:18 BST