Malton Motor Club - The Des Winks Volkswagen Stages 1995

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Alistair Tough/ Tony MekwinskiEscort MkI1998DMaltonBridgestone Tyres
2Charlie Gabb/ Jon RileyEscort1997DSelby
3Yuk Hodgson/ Paul SkinnerBMW M32400DMalton
4Steve Booth/ Mark BoothFiesta2000DBlackrod/Selby
5Andy Bird/ Donna HarperAstra GSi RWD2000DMalton
6Michael Shiel/ Carl SwinnertonAstra 16v1994DClitheroe
7Antony Marwood/ Gillian MarwoodDarrian T92000DDukeries
8Chris Haigh/ Graham WillcockEscort MkI1998DMalton
9Ken Sturdy/ Jane SturdyEscort MkI1998DNorth Humberside
10Keith Davison/ Colin PickardDarrian T92001DMalton
11John Mennell/ Mike KentSunbeam1600BMalton
12Antony Eaton/ Peter HartlandEscort2000CNorthallerton
13Vince Chapman/ Terry WilsonNova2000DMalton
14Ian Tiffany/ Adrian WilsonPeugeot 2052400DMalton
15Chris Lewis/ Plug PulleynPeugeot 2051905CNortallerton/Malton
16John Ruddock/ Peter StansfieldEscort MkI1998DMalton
17Nick Wood/ Philip AtkinsonEscort MkII 16v1998DMalton
18Mark Simpson/ Bryden SimpsonAstra1999DMalton
19Martin Pierson/ Alec WartersSunbeam1993CMalton
20Dave Owen/ Sally EatonEscort MkII1300BNorthallerton
21Tim Johnson/ Geoff BallsToyota Levin1598CMalton/Northallerton
22Dave Bullock/ Eric PlayforthEscort MkI2100DMalton/York
23John Haygarth/ Yvonne CoppinKadette GT/E1979CAiredale & Pennine
24Keith Tallantyre/ Douglas MacleanAstra1998DNorthallerton
25James Metcalfe/ Allan RussellEscort MkII2000CMalton
26Peter Hamlett/ Neil BourneSierra2000DKnutsford
27Phil Acomb/ Carl BrownNova1600BYorkYork Motor Club
28Chris Wise/ Tony ChristanEscort MkIII2100DRipon
29Ian Ring/ Paul VasseyEscort1993CMalton
30Tom Hewick/ Justin EdwardsEscort1600BMalton
31Christopher Coates/ Anthony CoatesEscort2100DNorthallerton
32Michael O'Donnell/ Stephen FeatherstoneCorolla GT1587CIlkley
33Chris Wiggins/ Mark JacksonEscort1600BMalton
34Gavin Read/ Teresa MennellEscort MkIV1998CYork/Slaithwaite
35Steve Stokes/ Steve SmithNova1600BKettering/Matlock
36Charles Jackson/ Brenda RichardsonAstra GT/E 16v1998DMalton
37David Twilton/ Richard VincentMini1293ABeverleyBeverley & District Motor Club
38Maurice Pook/ Charles WilsonEscort2000CMalton
39Craig Walker/ Nigel WardEscort MkI1598BNorthallerton
40Andrew Carter/ Sara WestEscort1598BEast Riding
41Nick Dobson/ Richard GibbonsEscort1993CIlkley
42Charles Maltby/ Gary BaconManta1998CAiredale & Pennine
43Sue Hedley/ Richard HillManta GT/E2000CBeverley
44Robert Meynell/ Rachael TinkerEscort1300AMalton
45Christopher Coles/ Richard MariesRS20001993CKettering/Carlton
46Ian Brindle/ Vanessa FentimanNova1597BYork
47Andrew Butterfield/ Shaun HamiltonRiva1298ASelby
48Andy Forrest/ John ForrestNova 1.3SR1297AIlkleyYorkplas Limited/Forrest Motors BFD
49Glen Workman/ Jason SmithSunbeam1598BRipon/Northallerton
50Stuart Adamson/ John AdamsonEscort2300DRipon
51Michael Smith/ Guy GladwinRiva2000DEast RidingA1 Soviet Spares
52Derek Bergin/ Jonathon PettitChevette2000DMalton
53John Hammond/ Angus WaudbyEscort1998DMalton
54Graham Jones/ Mark SkillicornChevette1600BWallasey
55Heath Blacker/ Nick KitchingSunbeam1598BMalton
56Michael Ridgewell/ Adam RoperMini Cooper1275ARipon
57Gavin Smith/ Adrian MoverleyRiva1300ABeverleyCottingham M.O.T. Centre
58Steven Sanderson/ Robert BuchanAstra GT/E1796CTrackrod
59Mark Sands/ Simon SandsRiva1300AEast Riding
60Kari Bates/ Bill BatesEstelle1300AMalton/Ripon
61Mark Thompson/ Simon HudspethChevette1998CMalton
62Jonathan Burns/ Matthew WhattamEscort MkII1297AYork
63Simon Skaife/ Gerrard SkaifeSamba1219AMalton
64Stephen Sanderson/ Andrew SpenceEscort RS2100DSelby
65David Fossey/ Tracey FosseyAstra2000CLincs Louth
66John Robinson/ Graham RobinsonEscort2001DMalton
67Chris Watts/ Dave ToulsonAstra2000DWhitby
68Dave Parker/ Sean DeatonMini1430BYork
69Stuart Drabble/ Stephen WalshawFiesta1296ATrackrod/De Lacy
70Darren Allick/ Charlie TaylorEscort2000CNorthallerton

There are 70 entries, and 70 starters

Entries shown like this are non-starters

These results were last updated on Tuesday 6th April 2021 at 20:08 BST