Northallerton Auto Club - Food Weighouse Christmas Stages 1996

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Julian Porter/ Julia RabbettLancer04Darlington
2Anthony Eaton/ Peter HartlandSierra Cosworth04Northallerton
3Paul Cooper/ Philip HeskethHonda Civic02Garstang
4Charlie Taylor/ Murray FosterEscort MkII04Northallerton
5Bryan Gill/ Johnathan BeanSierra Cosworth04Ripon
6Chris Lewis/ Plug PulleynEscort Cosworth04Northallrton
7Dave Owen/ Colin WilsonEscort MkII02Northallerton
8Tony Thompson/ Richard MyersEscort MkII03Northallerton
10Mike O'Donnell/ Steve FeatherstoneCorolla02Ilkley
11James Knox/ Paul HughesSubaru03
12Neil Normington/ Lynn JoyceAstra GSi03Ilkley
14Nick Cook/ Ian ColmanPeugeot 20503Whitby
15Kieth Tallentire/ Andy AckersAstra GTE03Northallerton
16Peter Walster/ Ian HolidaySierra Cosworth04Carlton
17Antony Bennett/ Mike LaniganAstra GTE03Whitby
18Geoff Wright/ Andy StephensonNova GS45?02Malton/Whickham
19Charles Jackson/ Brenda RichardsonAstra GTE03Darlington
20Ronnie Roughead/ Ian CanavanStarion04
21Mark Tompson/ Simon HudspethChevette03Darlington
23David Smith/ Jane SturdyFiesta RWD03Humberside
24Richard Welfor/ Jackie WatsonPeugeot 20503Ripon/Northallerton
25Dave Wood/ Les WaterfallSaab 900T04Eastwood
26Richard Hall/ Chris PriceNova02Lincs Louth/Noathall
27Steve Hopwell/ Andy JohnsonFiesta RWD02Lincs Louth
28Chris Coates/ Peter HallidayEscort04Northallerton
29Richard Atkinson/ Nigel WilkinsonFiesta01Northallerton
30Mark Constantine/ Andy ConstantineNova01Northallrton
31Barry Walker/ Janice WalkerEscort MkII02Northallerton
32Matt Stephens/ Kevin WilsonStrada01Ripon
33James Middlebrook/ Donna HarperFelicia01Northallerton
34Steve Elliot/ Mark TurnerPeugeot 20502
35David Cox/ Martin CoatesMetro GTi02Northallerton
36Terry Searle/ Matt SearleMetro GTi02Northallerton
37Dave Twilton/ Richard VincentMini01Beverley
38Chris Wiggins/ Richard ConningEscort MkII02
39Andrew Smalley/ Chris MannEscort MkI03Leeds
40R.W. Skeoch/ D.M. HarlandEscort MkII04Whickham
41Chris Jones/ Paul MillerSunbeam02Northallerton
42Makoto Suzuki/ Jon DunningPeugeot 20503Northallrton/York
43Alan Larkin/ Berny FernyhoughEscort MkII03Trackrod
44Ray Jude/ Matt WhatthamRenault Clio03York
45Phil Cook/ Ken BillsNova01Trackrod
46John Deegan/ Kath ShephardSwift GTI01Northallerton
47Kari Bates/ Bill BatesSwift GTI01Trackrod
48Geoff Harkness/ Nigel HarknessCorsa02Spadeadam
49Glen Workman/ Jason SmithTalbot sunbeam02
50P. Overton/ J. LovettEscort MkII03Stockton
51Geoff Lloyd/ John BuckleySierra V804Glossop
52Craig Walker/ Nigel WardEscort MkI02Northallerton
53Nicky Moore/ Martin TinkerIntegrale04Trackrod
54Steve Williams/ Terry WrightMetro GTi02Darlington
55P. Bell/ M. WrightEscort MkII03Spadeadam
56Jason Rennie/ T.B.A.Peugeot 20503
57Dominic Hall/ Ian CartwrightEscort MkII03Northallerton
58Heath Blacker/ Nick KitchingSunbeam02Whitby/Malton
59Tony Stolarski/ Paul MossMetro GTi02Northallerton
60Stuart Adamson/ John AdamsonEscort MkII04Ripon
61Arron Rothwell/ Robert DuckPeugeot 20503Lincoln/Eastwood
62Geoff Wilson/ Bob BrownMini01Whitby
63Graham Hargrave/ Philip DarwinCorolla02Keighley
64Stuart Simpson/ Jon OldsFavorit01Trackrod
65Adrian Charlton/ S. HastingsAstra01Hexham
66Stephen Kent/ Steven FerbersonPeugeot 20503Whitby
67Barry Pittaway/ David WilsonChevette04
68Gawaine Clark/ Louise BoothmanPeugeot 20503

There are 65 entries, and 58 starters

Entries shown like this are non-starters

These results were last updated on Tuesday 6th April 2021 at 19:51 BST