Beverley & District Motor Club - Maple Garage Beaver Rally 1997

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Terrence Pressdee/ Iain TullieChevette0AIlkleyNorthern A
2Steve Pashley/ Richard PashleyNova0ASheffield & HallamEast Midlands A
3Doug Kingsley/ PrarNova0AWindsorCentral Southern A
4Dave Twilton/ Mike PetchAstra0ABeverleyNorthern C
5Jason Stone/ Daniel StoneCorolla0AMatlockEast Midlands B
6Roger Ashmead/ Alex HoultPeugeot 2050AEastwoodNorth East Midlands A
7Derek Mclean/ David CrookeMaestro0AHawick & B/Edin.UnivEast Scotland
8Paul Stringer/ Andrew HughesFiesta XR20AHigh MoorNorth Western
9Nigel Wright/ David CampbellFiesta0A061East Midlands C
10Chris Moor/ Andrew CoshanAudi 800AWessexCentral Southern A
11Ian Sutherland/ Kevin BardonChevette0AMaltonNorthern C
12David Brown/ Lee BurgessCitroen BX0AMid DerbyshireEast Midlands D
13Paul Wright/ Mark GoodmanEscort0AChelmsford/Kings LynEastern
14Toby Adam/ Pat GadsbyCorolla0ABlackwood/West EssexWelsh
15Gary Sheridan/ Richard HicksNova0ANorthern Ireland
16Colin Rodger/ Sue SpellerPeugeot 3060ASevenoaksSouth East
17Bob Marshall/ Mark WagstaffCorsa0AEastwoodNorth East Midlands B
18Carl Hawkins/ Steve CouplandNova0AMatlockNorthern A
19Guy Robinson/ Charlie WheeldonNova0AMatlockEast Midlands A
20Matthew Fowle/ John UphamMazda 3230ACentral Sussex/HartCentral Southern B
21Jason Turner/ Alastair CrosbeyFiesta0ASelbyNorthern B
22Mark Turner/ Tim CorkPeugeot 3090ASheffield & HallamEast Midlands B
23David Williams/ Richard BoothClio0AGrantham PoachersNorth East Midlands A
24Guy Roemmele/ Lockhart HorsburghRover SD10AEdinburgh UniversityEast Scotland
25Nik Kershaw/ Jez PoleAstra0ALoughboroughEast Midlands C
26Ian Harrison/ Rob WatsonEscort XR3i0ADolphinCentral Southern B
27Richard Rigg/ Nick PatrickNissan Sunny0AWakefieldNorthern C
28Tony Michael/ Paul BarrettSierra Estate0AChelmsfordEastern
29Alyson Acreman/ Byron JonesPeugeot 2050ABlackwoodWelsh
30Tim Mckie/ Kathryn MillingtonPeugeot 2050ANorther Ireland
31Nick Hedges/ Glyn WilliamsAudi 800ABLCCSouth East
32John Harmer/ Sarah HarmerMG Maestro0ALindholmeNorth East Midlands B
33Gav Smith/ Mike OgramLada Samara0ASelbyNorthern A
34Martin Self/ Alan OgdenToyota Corolla0A061East Midlands A
35Christopher Pratt/ Nick ArdernPeugeot 2050ACentral Southern A
36Tim Tordoff/ Ian FrazerNova0AMatlockEast Midlands B
37Violet-Ann Aitken/ Stuart WaiteEscort0AEast FifeEast Scotland
39Trevor Joel/ Stefan Arndt0ACentral Southern B
40Richard Mclachlan/ Eddie CloughEscort0AChelmsfordEastern
41Gareth Jones/ Iestyn Ap DaffydCorolla0AWelsh
42John Henderson/ Lloyd CochraneSunbeam0ANorthern Ireland
43Chin/ Rob LiddiardManta0ASouth Eastern
44John Dimbleby/ Trevor FaulknerMini0ALincolnNorth East Midlands B
45David Cameron/ Mark HodgesonIsuzu Trooper0AEden Valley
46Anne Johnson/ David CogginsNova0ASheffield & HallamNorthern B
51Andrew Goodier/ Roger HageGolf0BEastwoodEast Midlands D
52Mark Whitford/ Steve PorterCorolla0BMatlockNorth East Midlands B
53Liz Young/ Doreen BardonCivic0BMalton
54Terry Martin/ Simon BentleyPeugeot 3090BClitheroe/SEOC
56Benjamin Corbett/ Marcus WatmoreTalbot Sunbeam0CEcurie Royal OakNorth Western
57Paul Hutchings/ Andy LedgerNova0CBeverleyNorthern C
58Adrian Green/ Paul HudsonFiesta XR20CMatlockEast Midlands D
59Ian Gower/ Gary GilesPeugeot 2050CHigh MoorNorth Western

There are 53 entries, and 53 starters

Entries shown like this are non-starters

These results were last updated on Tuesday 6th April 2021 at 18:14 BST