Northallerton Auto Club - Food Weighouse Christmas Stages 1997

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Bryan Gill/ Jonathan BeanEscort Cosworth04Ripon
2Anthony Eaton/ Peter HartlandSierra Cosworth04Northallerton
3Mike Taylor/ Emma TaylorEscort Cosworth04Northallerton
4Charlie Taylor/ Murray FosterEscort03Northallerton
5Kevin Proctor/ Colin WilsonSierra20004Northallerton
6Chris Lewis/ John RichardsonEscort Cosworth04Northallerton
7Michael Glendinning/ Dave ThompsonAstra03Wickham
8Stewert Hymas/ Steven FeatherstonePeugeot 20503Malton
9Nick Taylor/ George HillEscort Cosworth19984South Scotland
10Charles Jackson/ Brenda RichardsonAstra03Darlington
11Richard Welford/ Larry CarterPeugeot 20503Ripon/Northallerton
12John Robson/ Ken BowmanCorsa GSi02Hexham
13Rudolf/ SantaSleigh04Lapland
14Nick Cook/ Darren SmeatonPeugeot 20503Wickham
15Andrew Smalley/ Chris MannEscort03Leeds
16Dave Owen/ Malcy OliverEscort02Northallerton
17Paul Cooper/ Steve RobsonCivic02Northallerton
18Darren Wilcox/ Kevin WilsonSapphire Cosworth20004Darlington/Ripon
19Tony Thompson/ Richard MyersChevette03Northallerton
20Ian Colman/ Neil ColmanSunny GTi04Wickham
21Barry Pittaway/ Chris ColeSapphire Cosworth04Northallerton
22Steve Magson/ Geoff AtkinsonEscort19983North Humberside
23Terry Searle/ Jeff LloydMetro GTi02Northallerton
24Dave Cox/ Tony StolarskiMetro GTi02Northallerton
25Richard Pocklington/ Mark 'Blobby' LawsonSunbeam15982Ripon
26Jim Dent/ Andrew LeggeEscort03Northallerton/Durham
27John Mennell/ Nigel HopeSunbeam02Malton
28Glen Workman/ Jason SmithSierra Cosworth04Ripon
29Mick Thompson/ Vicky WaltonAstra GTe03Keighley
30Barry Walker/ Janice WalkerEscort02Northallerton
31Malcolm Davey/ Howard TurnerEscort15982Airedale & Pennine
32Iain Horton/ John CurtisPeugeot 20503Hexham/Wickham
33Alistair Hutchinson/ St John DykesRenault 11T04Northallerton
35Gordon Milne/ Iain HuitsonNova GSi02Northallerton
36Geoffrey Lloyd/ John BuckleySierra04Glossop
37John Deegan/ Kath ShepherdSuzuki GTi01Ripon
38Karl Tuer/ Robin TuerPeugeot 30903Border Ecosse
39Nigel Bramall/ Roger CloseCorsa02Wakefield
41Steve Hopewell/ Andy JohnsonFiesta Rwd02Lincs Louth/L'borogh
42David Shuttleworth/ Andrew LeachSunbeam02Furness/Kirkby Lonsd
43Steve Sanderson/ Steve McNultyEscort04York/Selby
44Charles Wilson/ Maurice PookEscort04Northallerton/Malton
45Mike Kent/ John TillettChevette04Ripon
46Stella Harding/ Chris HardingGolf GTi03Stockport
47Richard Pinkney/ Richard LumbAvenger02Darlington
48Steve Williams/ Terry WrightMetro GTi02Darlington
49Dave Parker/ Matthew WhattamMini02York
51James Middlebrook/ Graham WilsonFelicia LXi01York/Noarthallerton
52Joanna Atkinson/ Paul BanksPeugeot 20502Hadrian
53Mick Barnes/ Brian BarnesEscort02Whitby
54Stuart Simpson/ Jon OldsMaestro02Green Belt/Tynemouth
55Michael Pollard/ Alistair FairburnEscort16002Northallerton
56Darryl Pickering/ Grant JewittEscort16002Beverley

There are 53 entries, and 50 starters

Entries shown like this are non-starters

These results were last updated on Tuesday 6th April 2021 at 18:05 BST