Slaithwaite Motor Club - Opposite Lock Rally 1999

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1DAVE CRAVEN/ SIMON MARSHALLSAPPHIRE COSWORTH1998DNORTHALLERTON
2PETER DOBSON/ ANNE ELLISESCORT COSWORTH2300DGRIMSBY
3GAVIN RULER/ STEVE DARVELLSAPPHIRE COSWORTH2000DN HUMBERSIDEFUZZNAG RALLY SPARES
4STEVE SIMPSON/ BEN SIMPSONSUBARU IMPREXA WRX1992DEASTWOOD/TRACKROD
5BERB CLEMENT/ FATBOB CHARMBURYFORD XR4x42900DKEIGHLEYRAYGILL TROUT FISHERIES
6GAWAINE CLARK/ ROBERT DUCKSAPPHIRE COSWORTH 4x1998DLINCS LOUTH/EASTWOODLANGWORTH MOTORSPORT
7ANDREW APPERLEY/ DAVE HAMMONDFORD COSWORTH1998DWAKEFIELD/TRACKRODPROICE OFFICE INTERIORS / MND M'SPORT
8STUART WOOD/ JIM FERGUSONVAUXHALL ASTRA1994CWAKEFIELD/SLAITHWAITWOODFIELD GARAGE
9ADRIAN FREARSON/ PAUL RALPHSVAUXHALL CALIBRA 4x41993DWALLASEY/WALLASAYPRO-TEC / RALDS MOTORSPORT
10DARREN WILCOX/ IAN WINDRESSFORD RS20001998CWHITBY/NORTHALLERTON
11ANDREW BARKER/ ANTHONY MARSHALVAUXHALL NOVA2000CWIGANRAILWAY MOTORS CLUTCH CENTRE
12MICHAEL DAVEY/ ANTONY DAVEYFORD ESCORT1998CSLAITHWAITECASTLE HILL RESTAURANT
13JOHN COATES/ WILLIAM THOMASSUBARU IMPREZA2000DN HUMBERSIDEZIRCON SEAMLESS RESIN FLOORS
14TIM COCROFT/ BYRON ACKROYDFORD ESCORT1993CSLAITHWAITE
15ANDREW VARLEY/ GRAHAM WILDFORD SIERRA XR4x42900DYSCC
16GREG WILKINSON/ STEVE WATSONSUBARU IMPREZA2000DKEIGHLEY
17RICHARD JOHNSON/ PAUL ASKEYVAUXHALL NOVA1400BROTHERHAMSMALLMAN LUBRICANTS
18CHRIS LEEMING/ KAREN FITZ-SIMONSFORD ESCORT1995CSEOC
19NIGEL BARRETT/ JAMES BATTYVAUXHALL NOVA GSi1598BWAKEFIELD
20TERRY SEARLE/ ROGER CHERRYROVER GTi1596BN'ALLERTON/N HUMB s
21PAUL COTTAM/ SHIRLEY COTTAMFORD ESCORT2000CMATLOCK
22DAVID BEAUMONT/ HOWARD TURNERSUBARU IMPREZA EST1998DA&P
23ANDY HEDGECOCK/ NIKKI HEDGECOCKPEUGEOT 205 GTi1905CLINCOLNTUBE GEAR / LANGWORTH MOTORSPORT
24NOEL WILKINSON/ KAREN SPENCERVAUXHALL ASTRA1998CSLAITHWAITEWILKISPORT
25DAVE HEMINGWAY/ GRAHAM PADGETTFORD ESCORT1600BWAKEFIELDHOLLY PARK ELECTRICAL SERVICES
26IAN BARRETT/ ANDY COUPLANDVAUXHALL NOVA1300AWAKEFIELDP.J. TRADING / AC DELCO
27EDDIE TURNER/ ROSEANNA GORMANFORD SIERRA2000DLINCS LOUTHAKTIE
28JEFF BURNHAM/ SUE BURNHAMOPEL MANTA3500DLINCS LOUTH
29ALAN FORTEATH/ DOM FOISTERFORD ESCORT2000CLINCS LOUTH/EASTWOOD
30DAVID COX/ MIKE STOLARSKIROVER GTi1396BSLAITHWAITE
31PETE ROUGHAN/ GUY SCARBOROUGHFORD ESCORT1998CSLAITHWAITESIMONS PLANT
32CRAIG REES/ DAVID WALDRONFORD ESCORT1598BMALTONDIRECT VEHICLE SERVICES (ent)
33STEPHEN BROADHEAD/ JONATHAN SMITHSAAB 9001985CSLAITHWAITEMALBRAD SAAB SPECIALISTS
34PAUL McMULLAN/ JANE COWLINGVAUXHALL CORSA1598B/DE LACY
35ADRIAN BAKER/ ANDREW GOUGHFORD ESCORT2000CKIDDERMINSTERA.B. AUTOS
36JAMES SPARROW/ CHRIS OMEARAFORD ESCORT2100DN.HUMBERSIDE/LINCS L
37TONY MYRES/ STEPHEN SIMPSONPEUGEOT 2051905CBURYTUDOR GLASS
38DAVID HODGSON/ NEIL BARKERSUNBEAM1600BHUDDERSFIELDCLUBMAN RALLY SPARES/S.A.M. TRANSPORT
39GRAHAM COX/ JOHN BROOKAUSTIN MINI1998CLEEDS
40RICHARD HILL/ DANIEL STONEPEUGEOT 205 GTi1905CMATLOCKCHESTERFIELD LIQUID TRANSPORT
41ADAM BROWN/ MICHELLE GARRODFORD ESCORT1998CSCCONBROWNS TIMBER
42ALAN STRINGER/ ANTHONY COXOPEL MANTA2000CRIPON/
43BOB WILDING/ LESLEY ANN WILDINGCITROEN BX1905CLINCS LOUTHBOB WILDINGS LTD
44PHILLIP HUTCHINSON/ BEN GARDNERFORD ESCORT1998CERO
45CLIVE HITCHMAN/ MARK PARKERFORD ESCORT1998CGRIMSBY
46KEVIN BENNETT/ TONY WRIGHTSIERRA COSWORTH1998DWAKEFIELD/GRANTHAMASL METALS / BLADES HAIR SALON
47MALCOLM BAKER/ MICK RUSTAUSTIN MINI1293ALINCS LOUTH/MABLETHO
48ROBERT STEVENS/ MICHELLE JENKINSVAUXHALL ASTRA1297ALINCOLNCOUNTY RE-CYCLING
49NICHOLAS PANTHER/ ANDY GILLFORD SIERRA2000CHUDDERSFIELDE PANTHER ELECTRICAL CONTRACTORS / CRS
50JASON MOORE/ ANDREW WILSONPEUGEOT 205GTi1598BLINCS LOUTHLANGWORTH MOTORSPORT
51GRAHAM SHELTON/ DEAN RUSSELLFORD ESCORT2000CLINDHOLME
52MARTYN HILL/ JOHN BORRINGTONPEUGEOT 205 RALLYE1300AMID DERBYSHIRE
53MARTIN LONSDALE/ PETE BARNETTNOVA GSi1598BBRIDLINGTON
54ALAN PALMER/ LUKE WHITEHEADFORD ESCORT1998CLOUGHBORO
55CHRIS TOLLEY/ STEPHEN THOMPSONFORD ESCORT2000CSLAITHWAITE
56LORRAINE LEEMING/ LINDA BARKERFORD ESCORT1800CSEOC
57SIMON MARSTON/ CAROLINE MARSTONFORD ESCORT1993CTRACKROD
58JAMES BRANFORD/ PAUL NELSONOPEL KADETT1300ASLAITHWAITE
59DAVE BRAMBILL/ LIZ PATTERSONFORD SIERRA2000CEDMC
60GARY CARVER/ DAVE PEATEVAUXHALL CHEVETTE2000CSOUTH BANK
61MICHAEL PATTERSON/ RICHARD JONESESCORT MEXICO1600BHRCR/HCRCCG RALLYING
62MATTHEW TARBUTT/ KYLA GRANTFORD ESCORT2000CSLAITHWAITE
63JAMES WOOD/ EMMA CUNNINGHAMFORD ESCORT2000CSEOC
64SEAN PARKER/ RICHARD GREENWOODFORD ESCORT1800CBARC/SLAITHWAITE
65DAVE JACKSON/ MARTIN PULLANPEUGEOT 2051600BSLAITHWAITE
66ANDREW STATON/ VICKI ENGLANDFORD ESCORT1600BMID DERBYSHIRE/SLAIT
67MARK FAIRBROTHER/ PAUL SMITHFORD ESCORT1600BMATLOCKUNIVERSAL WINDOWS
68GRAHAM GREEN/ ASHLEY SMITHVAUXHALL NOVA1200AMALTON
69STEVE McILROY/ CHERYL WOODWARDFIAT STRADA1300ASLAITHWAITE
70DAVE BAINES/ KEVIN HUTCHINSONVAUXHALL ASTRA1297ALINCOLN

There are 70 entries, and 69 starters

Entries shown like this are non-starters

These results were last updated on Monday 5th April 2021 at 22:14 BST