Eastwood & District Motor Club - Harold Palin Memorial Stages Rally 2018

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Arron Newby/ Sam BaileySubaru Impreza20005CLUB RALLY SPORT WEST/ Dukeries MCPirelli, TEG SPORT
2Martin Farrar/ Andy WardSubaru Impreza19985Cltheroe
3Ross Daniels/ Paul MankinSubaru Impreza19935Middlesex County Autoserv
4Sean Bailey/ David PrestonSubaru Impreza19945Dukeries/ EDMCSelect Cars
5Martin Pavier/ Peter KettleSubaru Impreza 19975Clitheroe / EastwoodXevo, Textar, BM Cats,Yuasa, Autogem, Ring Automotive, Nissens, Mahle, Kielder Power Tools, Hella.
6Stuart Newby/ Andrew LeechSUBARU IMPREZA19985Morecambe Car Club/ CRSWTEG SPORT/PIRELLI
7Dave Hornbrook/ Ann ForsterMitsubishi Evo 920005Whitby & DMC/ WCMC/IDMCHornbrook Motorsport/Kelton Electrical Ltd
8Connor Tolson/ Steve McNulty Subaru Impreza19985Dukeries MC/ Chelmsford and yorkGJT Building Ltd, Phoenix CNC Eng Ltd & Sheffield Rolling Road
9Stephen Booth/ Pete ButlerFord Escort MK1 RS20004DukeriesABM Pest Control
10Andrew Gray/ Kim GrayPeugeot 205GTi15992
11James Gratton-Smith/ Tom JordanFord Escort G320004BTRDA/ ChelmsfordJordan Road Surfacing
12James Lepley/ Howard PridmoreFord Escort19983Eastwood & District Motor Club/ ChelmsfordJason Lepley Motorsport
14Philip Rowland/ Philip WoodcockBMW 32329904BorderRowland Transport Ltd.
15Andy Graham/ Martin Halpinford Escort M2 RS15982ERO MCEatons Yale Lift Trucks/APB Group Ltd
16John Godbehere/ Michael BallSubaru Impreza20005Mid-DerbyshireJK Rallying / MB Models
17Luke Sparrow/ Robert GinnMitsubishi Evo 919985Worksop & District Motor Club/ SARROW RECOVERY
18Michael Pickles/ Richard CopseySubaru Impreza19985Huddersfield MC
19Stuart Tomlinson/ Nick Taylorford escort 224004Worksop/ Worksop DMC
20David McMullan/ Marc McLhuishVauxhall Nova13981Dukeris/ Dukeries
21Lee Allen/ Louise AllenMitsubishi Evo319985Eastwood and district MC/ Eastwood and district Motor ClCountry Reflections Farriery and Fabrications
22Stephen Oade/ Joe OadeSubaru Impreza19995Eastwood and District MCMarsh Garage Motorsport/Replacement Service/Redline Competition Engines
23Kevin Franks/ Craig WalleyFord Escort Mk519983Whitbykf motorsport/northallerton tyre & battery/cartersport motorsport media/fuchs lubricants
24Nigel Williams/ Graham WilliamsSubaru Impreza19985Quinton Motor ClubWoodyard Garage, Redditch
25Scott Renshaw / Ross HammondSubaru Impreza19985Worksop/ Worksop DMCSheffield rolling road Rex pet hotel
26Anthony Windle/ John HendleyTriumph TR7 v835004ClowneKIELDER WT POWER TOOLS
27Paul Rees/ Paul BriggsVauxhall Astra GTE15982Dukeries MCwww.coconut-court.com - Coconut Court Beach Hotel, Barbados
28John Stevens/ Stephen MoysesFord Escort MK219973Dukeries MCTeam Cruddle Motorsport, Spectrum Freight, Custom Motorsport Fabrications
29Matt Wood/ Daniel PetrieVauxhall Corsa16002Lincoln & Dukeries/ Ludlow Castle Motor ClubDad
30Darren Grimston/ Richard RossFord Escort Mk220003Darlington/ Tynemouth & DistrictElectrocare/Northallerton Tyre & Battery
31Dennis Sanford/ Josh RoutledgeSuabru Impreza STi Grp N19985Border Motor Club (Lincs)
32Christopher Langthorne / Rebecca Marshall Ford Escort19983Matlock MC/ Dukeries MC
33Colin Mills/ Philip RushtonSubaru Impreza19985Dukeries McAC CARTECH / SHEFFIELD ROLLING ROAD
34Garry Carver/ Michael Rustvauxhall chevette20504mablethorpe
35Paul Steventon / Daniel BloodFord Escort16002EDMC/Beverley
36Cliff Richards/ Dan Tribeford escort19973dukeries/Mid Derbyshire
37Craig Renshaw/ Steven RenshawTalbot Sunbeam20003Worksop
38Dean Hickling/ Geoff MossSubaru Impreza19985Eastwood & District Motor Club/ Eastwood and District MCDH car services,JCP kitchens,Phoenix Awards
39Paddy Homan/ Thomas HomanFord Puma14001Worksop/ Spark developments
40Des Moody/ Ian HaynesSubaru Impreza19985Eastwood and District MC/ Eastwood DMC
41Edward Welham/ Stuart RodFord Escort19983wicford auto club/ Eastwood and District
42Steve Flanaghan/ Bruce DunsmoreBMW 318isr18953Sheff&Hallam/Dukeries/MatlockAdapt Motorsport
43David Large/ David OttowayFord Escort MK219983Kings Lynn & DMCOttoway Carpentry LLP, Anglia Tool Center, Sandle Car Supermarket.
44Lewis Gatt/ Donald GilbertTalbot Sunbeam Ti160027oaks & District/ The Frog & Nightgown Pub, Gattspeed Race&Rally
45Chris Lawrence/ Catherine LawrenceRover 2514001Clowne and DistrictKielder Power Tools
46Michele Petrie/ Helena MayallPeugeot 106 Xsi15982LCMC/ Quinton & Foresters Car Clubs
47Lorraine Leeming/ Karen Fitz-SimonsFord Escort15982Huddersfield
48Lee Sellars/ Sean SellarsTriumph Mk2 PI26004Eastwood & District Motor Club/ Eastwood and District MCSellars Air Conditioning and Refrigeration Ltd
49Mark Coulton/ Martin AuskerinKia Mentor19983Eastwood & District Motor Club/ btrdaCHS Triple Crown, Drury Deliveries, Black Cat Moto
50Beverly Rabbitt Warren/ Craig PenningtonProton Satria14001Huddersfield MC/ Darlington
51Ian Faulkner/ Alan JacksonRover MGZRr17963Lincoln/ Dukeries/ Loughboroughvauxcare sparkle cleaning services
52Stewart Holmes/ Steven HolmesFord KA13001MatlockG and J Holmes Coaches Ltd. Clay Cross.
53Daniel Knifton/ Charles KniftonFord Escort20003Eastwood & District Motor Club/ Eastwood and District MC
54Ian Bass/ Camron YoungToyota Yaris9980Dukeries/ LincolnMCCCastle Electrical & Security/S M Ranby Agriculture
55Philip Green/ Connor PooleNissan Micra14001Silverstone Motor Club
56Steve Kenyon/ Jonathan CraggFord Fiesta9570Garstang and Preston/F1000/
57Felicity Hood/ Chris SheridanNissan Micra10000Silverstone/ Silverstone Motor Club
58Gabriella Harman/ Joseph VanvilsterenNissan Micra10000Silverstone Motorclub/ Silverstone Motor Club
59Roger Titley/ John PetrieBMW 32328004Owen MC/ LCMCCRM-Tech, RallyCUK
60Phil Gallagher/ Mick Gallaghermitsubishi evo19975dukeriesTI Rallyschool,TRS,PIAA,MORRIS OIL,ARRON ELECTRICS
61Timo Kennish/ Diana StevensonBMW Compact29884

There are 60 entries, and 58 starters

Entries shown like this are non-starters

These results became Final on Sunday 7th October 2018 at 5:10pm BST