Slaithwaite Motor Club - Opposite Lock Rally 2002

Final Entry List

No Crew Car CC Class Club Entrant/Sponsor
1Chris Wood/ Tracey WoodOpel Astra1998CWakefield/Woodfield Garage
2John Coates/ William ThomasSubaru Impreza1994DN HumbersideZircon Seamless Resin Floors
3Gavin Ruler/ Mick LebbeterEscort Cosworth1998DN Humberside/LeedsFuzznag Rally Spares
4Berb Clement/ Chubby VarleyFord XR4x42900DKeighley/YSCCRaygill Fisheries
5Tony Conway/ June ConwayEscort Cosworth1998DDe Lacy
6Duncan Taylor/ Stephen GravesonEscort Cosworth2000DBlackpool SSStephensons Transmissions
7Neville Sutton/ Steve SmithMitsubishi Evo 61998DSlaithwaiteForge Motorsport
8Nick West/ Mitsubishi Evo1998DBlackpool SS/
9Alex Taylor/ Jonathan TurnbullSubaru Impreza1998DKeighleyResdev Flooring
10Chris Leeming/ James SherburnFord Escort1995CSEOCLeeming Bros Rallyspares
12Michael Moore/ Arthur HeatonEscort Cosworth1998DTrackrod
13Graham Hargraves/ Chris SlaterFord Escort1998CKeighley
14Bob Smith/ Jayne DerricuttFord Escort1998CSlaithwaite
15John Haygarth/ Yvonne CoppinOpel Kadett1998CAiredale & Pennine
16Ian Want/ David HackneyFord Escort1998CGrimsby
17Steve Adamson/ Marc BlenkinsopVauxhall Chevette2000CYork
18David Beaumont/ Howard TurnerSubaru Impreza1998DAiredale & Pennine
19Phillip Hutchinson/ Antony PearsonSapphire Cosworth1998DKirby LonsdaleDB Rallysport
20Phil Pickard/ Kirsty PickardEscort Cosworth1998DN Humberside
21Lee Alen/ Stuart MiddletonFord XR4x42800DGrimsby
22John Godbehere/ Geoff MossEscort Cosworth1998DDukeriesJK Rallying
23Dave Hemingway/ Jim PleveyFord Escort1998CWakefield/TrackrodMr Whippy
24Richard Rostern/ Eric WilcocksonSubaru Impreza2000DBolton le Moors
25Stephen Broadhead/ Jonathan Taylor SmithSaab 9001985DSlaithwaiteSaab Owners Club GB
26Steve Sanderson/ Steve McNultyFord Escort1998CYork/West Essex
27Graham Steggles/ Emma BainPeugeot 2051905CTrackrod
28Gary Nicholls/ Alan MellorFord Escort1600BEastwood/Poachers
29Mark Haley/ Nick JohnstonePeugeot 2051600BIlkley
30James Sparrow/ Chris OmearaEscort Cosworth1994DN Humberside
31Marc Atkinson/ Neil CookeVauxhall Nova1597BSlaithwaiteDB Rallysport
32Roger Priestnall/ James OrtonVauxhall Nova1598BRolec Electrical Contractor
33Nigel Barber/ Colin BarberVauxhall Astra1998CLincs Louth
34Clive Hitchman/ Mark PeakerFord Escort2000CGrimsby
35Stephen Oade/ Tim CroftFord Escort1300ADavid Brown
36Tony Drakes/ Mark GarrawayPeugeot 205 GTi1598BLincs Louth
37Adam Charlesworth/ Liz JubbSaab 9001998CSlaithwaite
38Ian Emmerson/ Graham WoodVauxhall Nova1600BWakefield
39David Hodgson/ Adrian CrozierTalbot Sunbeam1600BHuddersfieldClubman Rally Spares
40Stu Ellis/ Rob EllisFord Escort1297ADavid Brown
41Richard Wormald/ Dean MillerVauxhall Astra1998CWakefield
42Clive Oakden/ Paul PrinceFord Escort1998CEcurie Royal Oak
43L Ashberry/ Phillip StoneFord Escort1998CEastwood
44Lorraine Leeming/ Karen Fitz-SimonsFord Escort1598BSEOC
45Ken Perrin/ Steve SmithToyota Corolla1600BSlaithwaite
46Dave Till/ Paul HarveyVauxhall Nova1297ALincs LouthSimpson Salvage
47Phil Bruce/ Neil BruceVauxhall Nova1598BHuddersfield
48John Hanson/ Roy HadfieldFord Ka1250ADukeriesHanson & Wright
49Dave McLachlan/ Julie ColeMazda 3231598DEastwoodKen Cole Building Services
50Matt Tarbutt/ Ben HallasVauxhall Astra2000CSlaithwaiteNettelton Road Garage
51Paul Minard/ Susan BurnhamPeugeot 2051905CLincs Louth
52Rob Overend/ Andy ConnorFord Escort1993CN HumbersideMick Harrison Hay & Straw
53David Dobson/ Chris BownFord Escort1998CIlkley
54Simon Crossley/ Colin CrossleyVauxhall Nova1600BIlkley
55Martin Kilburn/ Tim BuckleyFord Escort2000CHuddersfield
56Kari Bosworth/ Nicky ShepherdPeugeot 1061564BRiponTanfield Engineering
57David Fairhurst/ Linda WeaverVW Scirroco1600BBolton le Moors
58Martyn Hill/ Darren HillPeugeot 2051294ASheff & Hallam
59James Dolan/ Paul DolanVauxhall Nova1298ANorthallerton
60Gavin Parry/ Graham HepworthHillman Avenger1998CIlkley
61Kevin Ikin/ Graham HolmesFord Escort1993CWhitchurch
62Christopher Rowson/ Mark SaynorFiat Uno1301DSlaithwaite
63Tony Shields/ Jon GravesHillman Avenger1598BYorks Sportscar
64John Moore/ Simon BatesPeugeot 2051998CDukeries
65Andy Gill/ Steve WalkerPeugeot 3091905CHuddersfield
66Malcolm Hill/ Ben WilkinsonPeugeot 2051600BDavid Brown
67Paul Rees/ Marcus FullerVauxhall Nova1400BDukeriesIntransit
68John French/ Michael RushedenSierra Cosworth2000DKeighley
69Thomas Preston/ Carl DuffieldEscort Cosworth1998DPendle/Slaithwaite
70Paul Fox/ Patricia CrowcroftEscort Cosworth2000DN Humberside
71Richard Hardy/ Claire HardyVauxhall Chevette2300DSlaithwaite
72James Coates/ Matthew RowdenVauxhall Astra1998CHuddersfield
73Caroline Marston/ Graham WrideSkoda Favorit1289ATrackrod
74Mark Sherburn/ Lee SherburnFord Escort1600BSEOC
75Walter Barlow/ Emma CunninghamFord Escort1997CSEOC
76Chris Goward/ Daz ParkerEscort RS20001998CSlaithwaite
77Andrew Stevenson/ Adrian CowanVW GTi1800CSlaithwaiteCash Friday
78Karl Heath/ Shawn RedmondFord Fiesta1598BN Humberside
79Andrew Mathers/ Chris HudsonFord Escort1598BTrackrod
80Peter Mann/ Anthony MannTalbot Sunbeam1597BMatlock
81Gary Carver/ Dave Mushy PeateVauxhall Chevette2000CSouth Bank

There are 80 entries, and 77 starters

Entries shown like this are non-starters

These results were last updated on Sunday 4th April 2021 at 22:16 BST

N=Novice. M=Mixed/Female. S=Slaithwaite MC. H=Huddersfield MC.
K=ANCC Driver. P=ANWCC Driver. L=ANCC Co-Driver. Q=ANWCC Co-Driver.