Sheffield & Hallamshire Motor Club - Rainworth Skoda Hallamshire Stages 2012

Final Stage Times in Class Order to Finish 9

Car Cls Crew123456789 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 0
580Simon Povey/ Paul Griffiths13:079:2713:059:2013:1810:1813:1810:2022:111:54:24125
590Stephen Johnson/ Steven Butler13:509:5013:419:4413:4710:4713:4310:4023:051:59:07229
680Simon Livesey/ Mark Livesey13:569:5913:499:5513:5410:4413:5610:4027:002:03:53331
Class 1
311David wood/ Matt wood 12:399:0312:128:5812:319:4212:199:3120:441:47:39120
631Clare Rix/ Rob Cook13:219:3212:349:0913:1410:1212:4810:0321:431:52:36223
661Julian Haw/ Alan Jackson13:409:4513:059:2713:3410:2813:3810:3923:391:57:55327
641Simon Naylor/ Stephen Gozzard13:5410:0913:469:5614:0510:4913:5910:5423:332:01:05430
701Emily Bunyan/ Jasmina Bareham 15:2711:0514:4710:4215:0211:4414:4511:2424:252:09:21533
Class 2
422Dylan Thomas/ Dylan R Parry12:238:5012:188:5812:289:4612:169:3520:361:47:10117
602Lorraine Leeming/ Karen Fitz-Simons13:079:3512:549:1413:0210:1513:009:5727:001:58:04228
712Colin Jaram/ Malcolm Weston14:5810:3514:4010:3015:0611:3915:2511:1923:502:08:02332
Class 3
153Martin Hodgson/ Mark Swallow11:328:0710:598:0511:239:0311:178:5519:041:38:2515
323Stuart Gilks/ Mike Boyns11:418:1913:058:1812:019:1111:599:0319:201:42:57210
343Adrian Baker/ Lindsey Baker12:048:4311:518:3312:099:2011:579:1920:081:44:04311
233Stephen Oade/ Joe Oade12:348:5012:208:4712:269:3412:119:2720:321:46:41416
523Clive Robert Smith/ Neill Carman12:419:0012:128:4412:339:3312:309:2620:421:47:21518
493Matthew Gray/ Iain Wright13:079:1512:489:1113:1010:0513:0410:0421:341:52:18622
533Anthony (Tony) Szubert/ Andy Smith12:599:2912:399:3213:1110:1512:5410:2021:351:52:54724
693Graham carter/ Tom Spencer15:5311:3214:3710:5415:4412:1515:0812:2225:272:13:52834
Class 4
54Ashley Field/ David Engwell10:417:4010:187:3410:388:0911:028:1417:481:32:0412
94Andy Fraser/ Lee Carter11:448:2311:078:0911:358:5911:008:3618:571:38:3026
264Stephen Ritchie/ Dave Brown11:438:2811:408:2411:509:0512:059:1619:131:41:4438
204Graham Waite/ Mike Reynolds12:218:5112:058:3812:239:2712:059:3220:221:45:44414
504John Moore/ Neal Bloor16:009:2312:288:5212:569:5612:4313:0021:161:56:34526
Class 5
15Peter Lloyd/ Martin Henry10:417:3610:107:3410:358:1110:498:0617:261:31:0811
35Robert Lowe/ Stephen Shephard10:547:5210:407:4810:548:2110:488:2418:031:33:4423
245Blair Bushby/ Paul Rhodes11:318:1810:598:0111:258:4511:178:4218:491:37:4734
115Mark Ellis / Jacqueline Jones11:168:0811:008:0411:188:5211:328:5519:291:38:3447
255Ian Tiffany/ Graham White12:158:2411:298:2511:509:0211:379:0119:441:41:4759
355Graham Williams/ Rachel Williams12:118:4011:488:3112:169:2312:039:2320:091:44:24612
385Tony Collins/ Gary Farrant12:238:4611:488:3912:049:1912:109:1920:001:44:28713
455Andy Graham/ Rob Chesters12:258:5212:188:4712:169:3112:229:3520:001:46:06815
365Nigel Killerby/ Colin Watson12:018:3611:458:3016:009:1411:529:1020:251:47:33919
515Adam William Key/ Kevin Thomas Chambers12:289:0011:558:4612:209:3416:009:5421:031:51:001021

Times shown like this are notional or penalised

These results became Final on Sunday 6th May 2012 at 5:23pm BST