Furness District Motor Club - Coppermines Grizedale Stages Rally 2011

Final Stage Times in Class Order to SF 2

Car Cls Crew12 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1.4S
1021.4SBrian McGuinness/ Ian Harden10:5411:2022:14116
1041.4SPat Messer/ Nat Messer10:4911:2722:16218
1051.4SGraham Gaskell/ Heather Grisedale11:2311:4223:05321
1101.4STrevor Godwin/ Ian Harrop12:4912:2825:17432
1091.4SAndrew Irving/ Ann Forster12:0713:1125:18533
1031.4SColin Hope/ Nicholas Patrick14:0411:5425:58635
1081.4SAmanda Cornforth/ Derek Cornforth12:1012:10738
1071.4SSian Beaty/ David Antrobus12:5312:53841
Class B10
32B10David Crozier/ Graeme Rumney10:3311:5522:28119
27B10Mike Axford/ Dave Thomason10:4712:0722:54220
31B10Jim Slater/ Chris Slater11:2312:1023:33324
35B10Andy Gray/ Kim Baker11:1312:3723:50426
38B10Marcus Feeley/ James Jolly11:4012:1923:59527
40B10Darren Martin/ Martin Steele11:3912:4724:26630
30B10Alan Abbey/ Rob Price13:0413:1826:22736
29B10Russell Kessack / Hayley Kessack12:2712:27839
Class B11
15B11Marcus Noble/ Helen Hall10:0111:1121:12110
39B11Andy Gibson/ Dave Gibson14:0411:2825:32234
28B11Kevin Gemmell/ John I Frew12:3612:36340
23B11Duncan Ferguson/ Janice Ferguson12:0315:0027:03444
Car 23 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
25B11Alistair Hutchinson/ StJohn Dykes12:5915:0027:59545
Car 25 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
Class B12
7B12Geoff Wilson/ Edwin Cook10:4011:3622:16117
24B12Thomas Stephenson/ Marc Crack11:3112:3224:03228
Class B13
2B13David Wright/ Michael Wilkinson8:429:5818:4011
8B13Gary Tomlinson/ Steve Thompson9:2510:3520:0024
10B13Phil Pickard/ Simon Pickard9:3110:5420:2535
12B13Jon Caen/ Mark Morris9:4110:4820:2946
9B13Pip Simpson/ Gordon Metcalf9:5011:0920:5959
11B13Phillip Lilley/ Alex Benn9:5011:2721:17611
21B13John Rintoul/ Jim Rintoul10:3111:0021:31712
20B13Steven Bulloss/ James Bamber11:2112:0023:21822
14B13Jon Tucker/ Paul Coleman10:4815:0025:48942
Car 14 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
22B13Dave Nicholson/ Steve Nicholson11:2915:0026:291043
Car 22 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
Class F1000
106F1000Chris Ingram/ Joe Cruttenden10:1911:3421:53114
Class H1
202H1Gary Rigg/ Claire Rigg11:5012:2024:10129
Class H2
201H2Richard Williams / Pamela Hilton 11:0312:2023:23123
204H2Mark Holmes/ Tony Lindsay10:1517:1827:33237
Class R2
37R2Jack Rowe/ James Aldridge9:3711:0320:4017
16R2Alex Parpottas/ Chris Davies10:1611:5622:12215
18R2Alex Laffey/ Chris Williams11:1712:2523:42325
Class R4
3R4Alex Allingham/ Mark Glennerster8:5410:2919:2313
36R4Brendan Cumiskey/ Ronan O kane9:1611:2820:4428
34R4Michael Dwan/ Jane Clark11:3512:5824:33331
Class WRC
1WRCPaul Bird/ Kirsty Riddick9:0710:0019:0712
4WRCSteve Petch/ Ian Windress9:4712:0121:48213

Times shown like this are notional or penalised

Stage 1
Coppermines
Stage 2
Pye Motors 1

These results became Final on Sunday 27th November 2011 at 4:10pm GMT