Left Logo

Slaithwaite Motor Club

Right Logo

Opposite Lock Rally 2004

Final Awards List


                        1st Overall   1 Mike Gilman
                                        Iain Douglas

                        2nd Overall   5 Ian Barrett
                                        Julia Richardson

                        3rd Overall   3 Robert Lowe
                                        Stephen Shephard

                        1st Class A  40 Chris Wood
                                        Ken White

                        2nd Class A  61 Jim Whitby
                                        Craig Bellworthy

                        3rd Class A  35 Ian Burton
                                        Bill Smith

                        1st Class B  21 Roger Priestnall
                                        Roy Hadfield

                        2nd Class B  20 Chris Platt
                                        Michael Robinson

                        3rd Class B  62 David Jackson
                                        Alex Benn

                        1st Class C  10 Ian Want
                                        David Hackney

                        2nd Class C  18 John Haygarth
                                        Yvonne Coppin

                        3rd Class C  19 Richard Wormald
                                        Dave Hammond

                        1st Class D   8 Craig Mackintosh
                                        Dave Everard

                        2nd Class D   2 Tony Conway
                                        Tim Hobson

                        3rd Class D   4 Phill Hutchinson
                                        Ant Pearson

                 1st Slaithwaite MC  50 Matt Tarbutt
                                        Ben Hallas

                1st Huddersfield MC  25 James Coates
                                        Matthew Rowden

                         1st Novice  58 Ian Wheatley
                                        Fred Roberts

            1st Mixed or all Female  12 Jon Fox
                                        Jane Fox

      Best ANCC Championship Driver     No Eligible Finishers

   Best ANCC Championship Co-Driver     No Eligible Finishers

                  1st ANEMMC Driver     No Eligible Finishers

               1st ANEMMC Co-Driver     No Eligible Finishers

                Spirit of the Rally     No Eligible Finishers


Return to Main Results Page